آموزش تصویری :چگونه ویندوز 10 سیستم خود را به تنظیمات کارخانه ای برگردانیم ؟

آیا می دانید اگر شما با ویندوز 10 کامپیوتر به مشکل بر خورد کردید چه کاری باید انجام دهید ؟ مثلا کامپیوتر یا لب تاپ ویندوز 10 شما گیر کرده ، قفل شده یا کند کار می کند حال چه باید کرد؟ با محتشمی دات نت همراه باشید …

Windows 10

Windows 101-برای انجام باز گردانی به تنظیمات کار خانه ای بایستی به بخش ریکاوری در بخش تنظیمات سیستم خود دسترسی داشته باشید . برای این کار کافیست در جعبه جستجوی ویندوز 10 (درست کنار دکمه استارت ویندوز ) “reinstall”
را تایپ نموده و روی “Remove everything and reinstall Windows” در تنایج جستجو کلیک نمایید .
reinstall

reinstall


2-برای شروع عملیات کافیست در بخش باز گردانی ” Recovery section”روی کلید”Get started” کلیک فرمایید .
شروع بازگردانی

شروع بازگردانی


3-خاطر نشان می سازد تنظیمات کارخانه ای دوباره سیستم عامل را نصب و تمامی فایلها موجود پارتیشن ویندوز را حذف نموده و به حالت پیشفرض ویندوز باز می گرداند .حال کلید “Next ” را فشار دهید .
ریکاوری

ریکاوری


4- اگر سیستم شما دارای بیش از یک پارتیشن باشد سیستم پیام “Your PC has more than one drive” نمایش خواهد داد .
نکته : اگر سیستم پیام “Do you want to remove all files from all drives?” نمایش دهد دکمه “Next”را بزنید .
اکنون می توانید پارتیشنی (مانند (\:c)که در آن ویندوز 10 نصب شده و یا تمامی پارتیشنهای هارد خود را را ریست نمایید . قابل ذکر است که تمامی فایلهای موجود در درایو ویندوز حذف خواهد شد .
اگر می خواهید تنها درایوی که حاوی ویندوز است را ریست نمایید “Only the drive where Windows is installed” انخاب نموده و اگر تمامی درایو های موجود را ریست کنید می بایست “All drives” را کلیک نمایید .
5-اکنون تصویر مانند عکس زیر خواهد بود . اگر مایل باشید تنظیمات کارخانه سریعتر انجام شود گزینه “Just remove my files” را انتخاب نموده ، در اینحالت فایلهای شما سریعا حذف شده و ویندوز 10 ریست میشود .ولی اگر “Fully clean the drive” را انتخاب کنید حدود 50دقیقه طول خواهد کشید تا عملیات پایان یابد .البته این زمان به پیکر بندی کامپیوتر شما بستگی دارد .در اینصورت تمامی فایلهای شما حذف خواند شد که احتمال کمی برای بازیابی آنها وجود دارد .
factory reset

recover 1


6-به خاطر داشته باشید در طول عملیات بایستی لبتاب شما به برق وصل باشد و هرگز از باتری لبتاپ استفاده ننمایید . بیاد داشته باشید بعد از کلیک روی دکمه Reset شما ممکن نیست که این روال را لغو نمایید .حال دکمه Reset برای شروع روال بازگشت به تنظیمات کارخانه فشار دهید .
Reset Factory

Reset Factory


در روند تنظیمات باز نشانی شما ممکن است شماره سریال ویندوز و اسم کامپیوتر را در جریان نصب وارد نمایید .
پایان مراحل

پایان مراحل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *